Relacja z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego Wielkopolan Cup 2014

Taniec na takim poziomie zwykle możemy oglądać tylko w telewizji, ale ten, kto wybrał się 25 października do hali MG Sport mógł najlepszych oglądać na żywo i to na wyciągnięcie ręki. Tancerze rywalizowali tu w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Wielkopolan Cup o Puchar Burmistrza Murowanej Gośliny i Grand Prix Seniorów.

Na parkiecie przez kilka godzin królowały piękne tancerki, przystojni tancerze i znana z programu Taniec z Gwiazdami - Iwona Pavlović, która wcieliła się też w rolę głównej prowadzącej. Nie zabrakło więc barwnych opowieści, kilku anegdot z tanecznego świata a nawet wspólnego tańca z burmistrzem Tomaszem Łęckim! Na parkiecie w roli tancerza pojawił się też goszczący na gali Ryszard Grobelny - prezydent Poznania. Trzeba przyznać, że obu panom z tańcem do twarzy. W odsłonie turniejowej o puchary i medale walczyła ponad setka par, prezentując licznie zgromadzonej publiczności tańce klasyczne i latynoamerykańskie m.in.: tango, fokstrota, jive'a i rumbę.

Przy okazji wydarzenia, mogliśmy też po raz kolejny przekonać się o funkcjonalności goślińskiej hali sportowej. Ułożony specjalnie na turniej drewniany parkiet, oświetlenie na specjalnej konstrukcji i rozstawione wokół stoliki dla gości tworzyły atmosferę prawdziwej sali tanecznej. Dobry widok na to, co dzieje się na parkiecie mieli też ci, którzy zasiedli na widowni. Wielu z nich przyjechało do Murowanej Gośliny z najodleglejszych zakątków Polski. Warto wspomnieć, że tancerze reprezentowali barwy klubów między innymi z Kamienia Pomorskiego, Szczecina, Torunia, Poznania, Kalisza, Gliwic i Bydgoszczy. W sumie w turnieju uczestniczyli reprezentanci aż 46 klubów tanecznych!

Piotr Owczarek

Galeria

WYDARZENIA

III Turniej Champions League Kids Cup

Finały Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w siatkówkę

II Turniej Champions League Kids Cup

Champions League Kids Cup

X-Mass Cup

Reiss Cup w Murowanej Goślinie

Kabaret Smile 30.09 w Murowanej Goślinie

Kabaret Młodych Panów - "BOGOWIE"

Jubileuszowa Gala MMA Slugfest 10 w Murowanej Goślinie