Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w karate WKF

21.10.2012 r. na hali widowiskowo-sportowej w Murowanej Goślinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w karate WKF

W zawodach wzięło udział 493 zawodników z 49 klubów oraz 50 sędziów. Udało się poprawić wynik z zeszłorocznych zawodów, co jeszcze nie tak dawno wydawało się niemożliwe. Po raz drugi Murowana Goślina stała się na jeden dzień centrum polskiego karate.

Zawody otwarto punktualnie o godz. 9:00 Wśród zaproszonych gości wymienić należy przede wszystkim przedstawiciela Wojedowy Wielkopolskiego, pana Józefa Bejnarowicza - Członka Prezydium PKOL, pana Wacława Antoniaka - Prezesa Polskiego Związku Karate oraz pana Marcina Bulińskiego - Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina.

Zawodnicy rywalizowali z następujących dyscyplinach:

KATA indywidualne

KATA drużynowe

KUMITE indywidualne

KUMITE drużynowe

Zostali oczywiście podzieleni na kategorie wagowe. Rywalizacja o medale trwała od samego rana. Zawody zainaugurowały turnieje KATA, w których rywalizowały zarówno dziewczyny jak i chłopcy. Zgromadzeni w hali widzowie byli świadkami znakomitych pokazów, które na pewno na długo pozostaną w pamięci. Następnie na maty wkroczyli juniorzy młodsi i rozpoczęły się zawody KUMITE, w tej kategorii wiekowej jeszcze w maskach. Pomimo ochraniaczy i zabezpieczeń nie obyło się jednak bez kilku kontuzji, które bardzo szybko opanowywali lekarze i sanitariusze. Następnie przyszedł czas juniorów i młodzieżowców, których walki dostarczyły chyba najwięcej emocji. Prezentowany przez zawodników poziom sportowy i waleczność robiła ogromne wrażenie nawet na osobach nie związanych wcześniej z karate.

Wielkie święto karate zakończyło się o godz. 22:00. W zgodnej opinii zawodników i obserwatorów Murowana Goślina przygotowała kolejny raz wydarzenie sportowe na najwyższym poziomie.

Organizatorzy: MG Sport Sp. z o.o. oraz MUKS Dynamic Akademia Karate, chcieliby serdecznie podziękować Wojewodzie Wielkopolskiemu za objęcie patronatu honorowego, Miastu i Gminie Murowana Goślina, za wsparcie organizacyjne, TVP Poznań za patronat medialny oraz następującym firmom:

Trust, Podium,Rehru, Notabenestudio, 3D Box, Etiflex, Ku-Trans, Delta, Hagashi

21.10.2012  - Karate 21.10.2012  - Karate 21.10.2012  - Karate 21.10.2012  - Karate 21.10.2012  - Karate 21.10.2012  - Karate 21.10.2012  - Karate

WYDARZENIA

III Turniej Champions League Kids Cup

Finały Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w siatkówkę

II Turniej Champions League Kids Cup

Champions League Kids Cup

X-Mass Cup

Reiss Cup w Murowanej Goślinie

Kabaret Smile 30.09 w Murowanej Goślinie

Kabaret Młodych Panów - "BOGOWIE"

Jubileuszowa Gala MMA Slugfest 10 w Murowanej Goślinie