Wielkie bieganie w Murowanej Goślinie

Dnia 31 sierpnia odbył się bieg upamiętniający 625 rocznicę nadania praw miejskich Murowanej Goślinie. Zanim jednak na trasę ruszyli dorośli, w szranki stanęły dzieci na dystansach: 325, 625 oraz 1625 metrów. W sumie na tych trzech dystansach wystartowało 48 dzieci.

3. Lidia Gralewicz

Na 1625 metrów wystartowała jedynie Klaudia Ludzkowska.

2. Jakub Mazurkiewicz

O godzinie 12:30 na trasę ruszyli dorośli, którzy rywalizowali na dwóch dystansach 6,25 km oraz 12,25 km. Z ogólnej liczby 237 zgłoszonych biegaczy ostatecznie wystartowało 211 osób. Impreza ta cieszyła się dużym zainteresowaniem rodzin uczestników, które przybyły licznie, aby dopingować swoich najbliższych. Pierwszym zawodnikiem, który minął linie mety był Piotr Tomczyk ze znakomitym czasem 22 minuty i 21 sekund, drugi dotarł Tomasz Kmiecik, a trzeci - na tym samym dystansie - był Bartosz Arciszewski. Wśród Pań najlepsze okazały się: Aleksandra Dzierzkowska, Angelika Urbaniak oraz Ilona Kaźmierczak. Na dystansie 12,25 km natomiast najlepiej pobiegł Krzysztof Gosiewski z czasem 44 minuty i 20 sekund, drugi był Oleksandr Labziuk z Ukrainy, a trzecie miejsce zajął Adrian Graczyk. Najlepszą kobietą na tym dystansie okazała się Maria Sarafiniuk z Ukrainy, która w klasyfikacji generalnej zajęła bardzo wysokie 8 miejsce. Druga na metę przybiegła Ewa Huryń, 3 miejsce przypadło Justynie Papież.

Po dobiegnięciu do mety ostatniego uczestnika i krótkim odpoczynku przy posiłku - najlepszym biegaczkom i biegaczom zostały wręczone pamiątkowe puchary. Oprócz wymienionych wcześniej zawodników puchary otrzymali także:

Pan Józef Flak z Polic dla Najstarszego Zawodnika

Pani Małgorzata Majewska dla Najstarszej Zawodniczki

Pan Andrzej Ludzkowski dla Najlepszego Zawodnika Niepełnosprawnego na dystansie 12,25 km.