I Gminny Turniej Tenisa Stołowego dla Sołtysów i Radnych z terenów wiejskich

25 lutego br. na hali widowiskowo-sportowej w Murowanej Goślinie odbył się I Gminny Turniej Tenisa Stołowego dla Sołtysów i Radnych z terenów wiejskich. Do rozgrywek zgłosiło się 14 uczestników (12 sołtysów + 2 radnych). Turniej rozegrano w dwóch kategoriach: singiel pań open oraz singiel panów open. Organizatorami imprezy byli: Spółka MG Sport oraz Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina.

Nasi sołtysi wielokrotnie rywalizowali na turniejach tenisa stołowego poza gminą, osiągając dobre wyniki. Nadszedł czas, by goślińskie środowisko sołeckie powalczyło między sobą. Głównym celem organizatorów była jednak dobra zabawa i integracja. Wszystkie założenia udało się zrealizować celująco.

Uczestnicy, po wylosowaniu grup, rozegrali mecze systemem pucharowym.
W klasyfikacji końcowej najlepsi okazali się,

wśród pań:

1. miejsce - Agnieszka Szczepaniak - Sołtys Sołectwa Głębocko
2. miejsce - Dorota Michałowska - Sołtys Sołectwa Białężyn
3. miejsce - Izabela Olejniczak - Sołtys Sołectwa Łoskoń Stary

wśród panów:

1. miejsce - Tomasz Pawlak - Radny Rady Miejskiej z Białężyna
2. miejsce - Paweł Bukowski - Sołtys Sołectwa Starczanowo
3. miejsce - Michał Hałas - Sołtys Sołectwa Rakownia.

Uczestnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca otrzymali pamiątkowe statuetki, a zwycięzcy turnieju dodatkowo nagrody w postaci zestawu paletek do gry w tenisa stołowego. Wręczenia dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej Konrad Strykowski.

Mimo wcześniejszych obaw niektórych sołtysów (zwłaszcza pań), co do umiejętności sportowych, rozgrywki toczyły się na wysokim poziomie, a zabawa trwała jeszcze długo po zakończeniu turnieju.

To nie koniec zmagań sołectw. W planach na 2012 rok dla mieszkańców terenów wiejskich przewidziano turniej siatkarski, sprawnościowy oraz zawody w piłce nożnej. Suma punktów zdobytych w poszczególnych rozgrywkach wyłoni najlepsze sołectwa, które pod koniec roku uhonorowane zostaną nagrodami. Mieszkańców sołectw już dziś zachęcamy do sportowej rywalizacji.

Zobacz zdjęcia z turnieju

WYDARZENIA

III Turniej Champions League Kids Cup

Finały Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w siatkówkę

II Turniej Champions League Kids Cup

Champions League Kids Cup

X-Mass Cup

Reiss Cup w Murowanej Goślinie

Kabaret Smile 30.09 w Murowanej Goślinie

Kabaret Młodych Panów - "BOGOWIE"

Jubileuszowa Gala MMA Slugfest 10 w Murowanej Goślinie